Dieta bezglutenowa

Nietolerancja glutenu zwiększa ryzyko schizofrenii o 300%. Wg teoretycznych analiz naukowych wyeliminowanie glutenu z diety może przyczynić się do wyzdrowienia ze schizofrenii u części chorych.

Dieta bezglutenowo-bezkazeinowa

Dieta bezglutenowo-bezkazeinowa jest bardzo skuteczne w leczeniu autyzmu. Wg badań naukowych te same geny są odpowiedzialne za autyzm i schizofrenię. Dieta ta może być bardzo pomocna w niektórych przypadkach schizofrenii.

Dieta semiwegetariańska (bez mięsa za wyjątkiem ryb)

Wg badań naukowych zdrowa dieta przyspiesza wyjście ze schizofrenii. Nadmiar cukru rafinowanego i tłuszczów nasyconych utrudnia wyzdrowienie. Zdrowa dieta ma także inne liczne korzyści dla organizmu.

Dieta zasadowa (niezakwaszająca organizmu)

Bardzo dobre rezultaty w poprawie samopoczucia w schizofrenii ma zastosowanie diety zasadowej, która nie zakwasza organizmu. Duża część osób cierpiących na schizofrenię stosuje fatalną dietę, która zakwasza organizm i powoduje gorsze samopoczucie. Zaletą tej diety jest to, że pomaga w lekkiej nietolerancji glutenu. Nie trzeba eliminować z jadłospisu glutenu, co jest bardzo uciążliwe.

Podstawowe zasady takiej diety to:

  • Do każdego posiłku dodajemy surowe jarzyny, zimą kiszonki jak nie ma świeżych warzyw. Do dań na słodko dobrze dodać marchewkę, która jest w miarę zjadliwa z ciastami, owocami.
  • Nie łączymy ziemniaków, chleba i wyrobów z mąki z mięsem. Mięso jemy z samymi jarzynami .
  • Cukier biały zakwasza organizm, ograniczamy mocno jego spożycie lub całkowicie eliminujemy. Można go zastąpić naturalnym miodem, który działa zasadowo.
  • Alkohol, kawa, czarna herbata silnie zakwaszają organizm i unikamy ich. Zielona herbata działa natomiast zasadowo, można ją pić, ale bez cukru.

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/08/170807110404.htm