Jakie wskazówki daje nam Biblia co do schizofrenii?

Primo, Biblia jest spisaną wolą BOGA JEHUAH i jeżeli coś jest niezgodne w niej z obecnymi poglądami ludzi i naukowców, to mylą się ludzie i naukowcy.

W Ewangelii Mateusza 17:14-21 czytamy:

Uzdrowienie epileptyka

Gdy przyszli do tłumu, podszedł do NIEGO pewien człowiek i padając przed NIM na kolana, (15) prosił: PANIE, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. (16) Przyprowadziłem go do TWOICH uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić. (17) Na to JEHSZUA (JEZUS) odrzekł: O, plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie MI go tutaj! (18) JEHSZUA (JEZUS) rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. (19) Wtedy uczniowie zbliżyli się do JEHSZUA (JEZUSA) na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? (20) ON zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. (21) <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>.”

W tym cytacie jest jasno napisane, że epilepsja jest nawiedzeniem przez złego ducha. Jeżeli epilepsja nie jest chorobą tylko nawiedzeniem przez złego ducha, to tym bardziej schizofrenia, która ma więcej cech wspólnych z opętaniem. I jest jasno napisane, że ten rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko postem i modlitwą.

W 1 Ks. Samuela 16:14-15 czytamy:

„Saula natomiast opuścił duch PAŃSKI, a opętał go duch zły, zesłany przez PANA. Odezwali się do Saula jego słudzy: Oto dręczy cię duch zły, [zesłany przez] BOGA.”

Z dalszych fragmentów Ks. Samuela dowiadujemy się, że Saul źle się czuł i miał objawy paranoi od czasu opętania przez złego ducha. Czyli wg Pisma Świętego schizofrenia jest nawiedzeniem przez złego ducha.